Centrum Neurologopedyczne Hipokamp mgr Katarzyna Mielcarek

Wcześniaki noworodki niemowlęta

Opieka neurologopedyczna nad noworodkiem/niemowlakiem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Podczas wizyty ocenie podlegają odruchowe reakcje oralne, a w przypadku starszych niemowląt funkcje oralne będące bazą do rozszerzania diety dziecka. W kręgu naszej specjalizacji znajduje się również ocena wędzidełek zarówno u Maluszków, jak i tych nieco starszych dzieci. Ocenie podlegają wędzidełko języka oraz wędzidełka warg i policzków. Jeśli ocenimy, że wędzidełka są skrócone i wymagany jest zabieg ich podcięcia, szczegółowo przygotujemy rodzica oraz dziecko do zabiegu. Stworzymy indywidualny plan stymulacji, by osiągnąć zamierzone cele terapeutyczne. Naszym priorytetem jest wsparcie dla Rodzica i jego Dziecka. Każda Mama i Dziecko to dla nas indywidualności.

Każdy z Was jest dla nas wyjątkowy. Dlatego też zawsze indywidualnie podchodzimy do kwestii związanych z karmieniem. Czasem wspomagamy proces karmienia piersią, uczymy pozycjonowania dziecka przy piersi. Czasem jednak pomagamy w doborze butelki czy smoczka. Bo każde dziecko jest inne i każde z nich ma swoje możliwości. Nie oceniamy – pomagamy.

Zajmujemy się również tymi dziećmi, które od samego początku swojej drogi z karmieniem mają „pod górkę” – dziećmi karmionymi sondą czy innymi metodami alternatywnymi. Wspomagamy je w nauce karmienia.